Fjärrsupport

Vår fjärrsupport är tillgänglig i hela världen för företag & privatpersoner belägna i Sverige.
Ring 010-167 98 90 eller klicka på kontaktknappen till höger på sidan för bokning eller för att bara fråga oss om tjänsten.
Pris från 229kr, ett klick och vi kan hjälpa er med att försöka lösa problemet på PC datorn. För MAC har vi samarbete med andra företag som arbetar med deras produkter.

Remote PC support:
Vi pratar svenska, We speak English, Wir sprechen Deutsch.

Vem får jag i luren då? Vem går in på min dator?

Vi startade 1992. Från verkstadsarbetare, advokater, vårdbiträden, butiksanställda, finans mm till multinationella företag, kommuner, vårdinrättningar, industrier, privata företag och nästan samtliga inriktningar av verksamheter.  Någonstans mellan 3000 och 4000 kunder har fått hjälp oss med sina dataproblem. Vi har behandlat eller dataräddat alla möjliga sorters sekretessbelagda dokument, avtal, känsliga personliga dokument mm. En sådan verksamhet skulle inte vara möjlig om vi inte hade haft ett högt förtroende från våra kunder och ett bra rykte.

Det är ingen skillnad med fjärrsupport, det är fortfarande vi på Datasmeden som besöker dej privat eller ert företag med den enda skillnaden att besöket är virtuellt, vi träffas inte fysiskt. Men vår servicegrad, vår integritet och vår sekretess är exakt densamma. Vi hyr inte in denna tjänsten, vi gör vi allting själva med hög kompetens och sekretess.

Teknikern är ingen nybörjare, vi har oftast mer än 25 års erfarenhet av datorer med windows från version 3.0, IT-system, datorer, servrar, nätverk mm.

Fjärrsupportavtal

Med ett supportavtal från 39kr/mån får du ett IT-proffs redo att lösa problem på din privata PC dator. Kan det bli bättre? Precis allt går inte att lösa fjärrledes men mycket går som till exempel att man inte når eposten, skrivaren vill inte skriva ut, något litet fix i officeprogrammet, ikoner som inte vill eller som har ändrat sig, något som går fel när man klickar, med andra ord allt det där pilleriet som är så irriterande. För MAC samarbetar vi med andra företag som jobbar med deras produkter. För våra kunder som har antivirustjänsten ingår detta supportavtal. Kontakta oss för fullständig prisinfo.

 

Vill du veta mer? Ring oss 010-167 98 90 eller klicka på kontaktknappen till höger på sidan så är din egen personliga tekniker redo att hjälpa dej inom kort.